NİTELİKLİ HESAPLAMALAR BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ PROGRAMLARINA ÖN BAŞVURU
Tarih: 5.04.2018| Okunma Sayısı: 1331

DUYURU

05.04.2018

NİTELİKLİ HESAPLAMALAR BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ PROGRAMLARINA ÖN BAŞVURU

 

Bilirkişilik Daire Başkanlığı’nın 09.03.2018 tarihli 2018 Yılı 2. Dönem Bilirkişilik Başvurularına İlişkin Duyurusunda belirtildiği üzere; nitelikli hesaplamalar alanında bilirkişiliğe başvuruda bulunabilmek için alt uzmanlık alanı ile ilgili hesaplama eğitiminin alınması şart koşulmuştur.

Söz konusu duyuru EK-1’de Nitelikli Hesaplamalar başlığı altındaki alt uzmanlık alanları belirtilmiştir. EK-2’de ise Nitelikli Hesaplamalar alanlarında bilirkişiliğe başvuruda bulunacak kişilerde aranan nitelikler belirtilmiştir.

Meslektaşlarımızın şehir dışında verilen ve uzun süreli olan programlara başvurdukları, bu süreçte zaman ve masraf yönüyle sıkıntı yaşadıkları dikkate alınmış ve hukukçu bilirkişilerin başvurabileceği alanlar olarak görülen Nitelikli Hesaplamalar ve alt uzmanlık alanlarında Baro Başkanlığımızca eğitimler ve sertifika verilmesi planlanmıştır.

Bu kapsamda, öncelikle alt uzmanlık alanları olarak belirtilen alanlarda ön başvuru niteliğinde başvurular toplanacak, akabinde ilgili alanda yeteri kadar başvuru olması ve yine ilgili alanda eğiticinin bulunması halinde eğitim programları başlayacaktır.

Aktüerya (İş Göremezlik / Destekten Yoksun Kalma), İş mevzuatından kaynaklı nitelikli hesaplamalar, Sosyal Güvenlik mevzuatından kaynaklı nitelikli hesaplamalar, İcra ve İflas mevzuatından kaynaklı nitelikli hesaplamalar, Avukatlık vekalet ücreti alacağından kaynaklı nitelikli hesaplamalar, Bankacılık mevzuatından kaynaklı nitelikli hesaplamalar alanlarında eğiticilerimiz hazır olup diğer alanlarda ise yeterli başvurunun olması halinde ilgili alanların eğiticileri ile görüşülecektir.

Bu nedenlerle hangi alt uzmanlık alanındaki eğitime katılmak istediğinizi en geç 10.04.2018 Salı günü saat 16:00’a kadar baro kalemine bildirmeniz önemle duyurulur. Saygılarımızla.

                                                            KAYSERİ BAROSU BAŞKANI

                                                                 Av. CAVİT DURSUN

 

 

 

Sertifikalı eğitim programlarına ilişkin bilgiler:

- Her bir eğitim programı en az 24 saattir.

- Eğitimler, Kayseri Barosu Seminer Salonunda verilecektir.

- Eğitim programlarının detayları, ön başvurular tamamlandıktan sonra duyurulacaktır.

- Birden fazla alt uzmanlık alanındaki eğitimlere başvuru yapılabilir. Farklı alanlardaki eğitim programlarının çakışmamasına dikkat edilecektir.

- Bir sınıf en fazla 24 kişiden oluşacaktır. Başvuru önceliğine göre gruplar oluşturulacaktır.

- Yeterli katılımın olmadığı veya eğiticinin bulunamadığı alanlarda eğitim verilmeyecektir.

- Eğitimlere sadece avukatlar, hakim ve savcılar, avukat/hakim ve savcı stajyerleri ile Hukuk Fakültelerinin öğretim elemanları katılabilecektir.

- Eğitim ücreti avukatlara 1.250,00 TL., Stajyer Avukatlara 1.000,00 TL., Avukat dışı katılımcılara 1.500,00 TL.’dir. Ücret, hangi alanlarda eğitim verileceği belirlendikten sonra talep edilecektir. Kesin kayıt alındıktan sonra ücret iadesi yapılmayacaktır.

- Eğitimlere, en fazla başvurunun olduğu alanlardan başlanacaktır.

- Baro Başkanlığımızca verilecek eğitim ve sertifikaların bilirkişiliğe başvuru sırasında kabul edilip edilmeyeceği hakkında Baro Başkanlığımız herhangi bir taahhüt vermemektedir.

         - İletişim: Mehtap ŞENER

İrtibat Tel.: 0.532 666 18 61 – 0.352 222 27 34

        

 

 

http://bilirkisilik.adalet.gov.tr/sayfalar/ikincidonembilirkisilikbasvurularinailiskinduyuru-2018.html