CMK ÖDEMELERİ İÇİN DOSYA HAZIRLAMA
Tarih: 1.03.2017| Okunma Sayısı: 40114

CMK ÖDEMELERİ İÇİN DOSYA HAZIRLAMA

KAYSERİ BAROSU BAŞKANLIĞI’NIN www.kayseribarosu.org.tr WEB ADRESİNDE SOL TARAFTA Kİ CMK LİNKİNDE BULUNAN CMK FORMLARI BÖLÜMÜNDEN YILLARA GÖRE İNDİRECEĞİNİZ EXCEL DOSYASININ FORMATA UYGUN ŞEKİLDE DOLDURULMASI GEREKMEKTEDİR.

NOT: 337 36 36 NOLU TELEFONU ARAYARAK EVRAK TESLİMİ İÇİN RANDEVU ALINIZ AKSİ HALDE EVRAK SAYISINA BAKILMAKSIZIN EVRAK TESLİMİ YAPILMAYACAKTIR.

1- ) 01.01. 2021 TARİHİ İTİBARİYLE ALINAN GÖREVLERDE; ÇOCUK ŞUBE, ÇOCUK SAVCILIĞI VE ÇOCUK İZLEME MERKEZLERİNDE ALINAN İFADELERİN, 2021 CMK MERKEZ FORM (%18 KDV, %8 KDV) İÇERİSİNDE  OLAN, %8 KDV SORUŞTURMA EXCEL DOSYASINA YAZILMASI RİCA OLUNUR.

2- ) ÇOCUK MAHKEMESİ ALINAN GÖREVLER İÇİN; CMK MERKEZ FORM (%18 KDV, %8 KDV) İÇERİSİNDE  OLAN, %8 KDV KOVUŞTURMA EXCEL DOSYASINA YAZILMASI RİCA OLUNUR.

3-) SERİ MUHAKEME KANUNU GEREĞİNCE SORUŞTURMA VE KOVUŞTURMA AŞAMALARINDA GÖREV ALINAN DOSYALARINIZI EXCEL LİSTESİNDE KANUN GEREĞİNCE AYRI AYRI ÜCRET ALINACAĞINDAN HEM SORUŞTURMA HEM KOVUŞTURMA ALT ALTA KAYDEDİLMELİDİR.

 

SORUŞTURMA EVRAKLARI İÇİN;

 

1  . ÖDEMELER İÇİN BİR ASIL (SORUŞTURMA EVRESİNDE ALDIĞINIZ İFADELERİN ISLAK İMZALI NÜSHASI) VE BİR ADET FOTOKOPİ ( AVUKAT TARAFINDAN HER SAYFASINA YAPILACAK ASLI GİBİDİR İSİM SOYİSİM VE İMZA) OLARAK DOSYA HAZIRLANMASI GEREKMEKTEDİR.

2 . SORUŞTURMA AŞAMASINDAKİ ÜCRET İÇİN TUTANAKLARIN ASLI (ISLAK İMZALI) EKLENECEKTİR. EKLENEN SORUŞTURMA EVRAĞINA (EMNİYET-SAVCILIK-SORGU) MUTLAKA SAVCILIK SORUŞTURMA NUMARASININ YAZILMASI GEREKİR. HAZIRLIK NUMARASI TUTANAĞIN SAĞ ÜST KÖŞESİNE VE EXCEL’E YAZILMADIR. AYNI ŞAHSIN SORUŞTURMA EVRESİNİN HER AŞAMASINDA GÖREV ALINDIYSA ( EMNİYET, SAVCILIK, SORGU HAKİMLİĞİ ) EVRAK BİRBİRİNE ZIMBALANIR VE EXCELE SAVCILIK HAZIRLIK NUMARASIYLA TEK GİRİŞ YAPILIR.

3 .  SORUŞTURMA VE KOVUŞTURMADA ALDIĞINIZ GÖREVLER UYAP'TA SİZİN ADINIZA GÖRDÜLMEDEĞİ TAKDİRDE İLGİLİ BİRİMLERE GİDİLİP EKLEME YAPTIRILMASI GEREKMEKTEDİR AKSİ HALDE EVRAKLARINIZ SAVCILIK TARAFINDAN KABUL EDİLMEYECEKTİR.

4 . EVRAKLARA GÖREVLENDİRME YAZISI EKLENMELİDİR. (İNTERNET SİTESİNDEN, OCAS SAYFANIZDAN GÖREVLERİM KISMINDAN İNDİREBİLİRSİNİZ)

5. CMK YÖNETMELİĞİ MADDE - 11  FIKRA-3 SORUŞTURMA VEYA KOVUŞTURMA EVRAĞININ 5 SAYFADAN FAZLA OLMASI HALİNDE İLK VE SON SAYFA KONULMASI YETERLİDİR  (5 SAYFA ÜSTÜ OLAN EVRAKLARIN İLK VE SON SAYFASININ KOYULMASI YETERLİDİR, İLK VE SON SAYFADA ŞAHSIN VE VEYA AVUKATIN İSMİ GEÇMİYORSA İLK VE SON SAYFAYA EK OLARAK AVUKAT VE VEYA ŞAHSIN İSİMLERİNİN GEÇTİĞİ SAYFA EKLENECEKTİR.)

6 . SORUŞTURMADA ALDIĞINIZ GÖREVLERİN SORUŞTURMA NUMARASI BELLİ OLMAYANLARIN EVRAK TESLİMİ YAPILAMAMASI GEREKMEKTEDİR. 

 

KOVUŞTURMA EVRAKLARI İÇİN;

 

1 . EVRAKLARIN UYAP ÜZERİNDEN  İKİ(2) NÜSHA OLARAK HAZIRLANMALIDIR. (5 SAYFA VE ÜSTÜ OLAN EVRAKLARIN İLK VE SON SAYFASININ KOYULMASI YETERLİDİR, İLK VE SON SAYFADA ŞAHSIN VE VEYA AVUKATIN İSMİ GEÇMİYORSA İLK VE SON SAYFAYA EK OLARAK AVUKAT VE VEYA ŞAHSIN İSİMLERİNİN GEÇTİĞİ SAYFA EKLENECEKTİR.)

2 .  GÖREVLENDİRME YAZISI EKLENMELİDİR. (ISLAK İMZAYA GEREK YOKTUR)

3 . EKLENEN EVRAKTA MUTLAKA ŞAHIŞ/ŞAHISLARIN VE AVUKATIN İSMİ ZABITTA GEÇMELİDİR.(DURUŞMAYA GİRİLDİĞİ HALDE ÜSTTEKİ DURUMLA KARŞILAŞAN AVUKATLAR İLGİ MAHKEMEDEN EKSİKLİĞİ TAMAMLAMALARI HALİNDE ÖDEMELERE BAŞVURA BİLMEKTEDİRLER)

4 . KOVUŞTURMADAN ALDIĞINIZ GÖREVLERİN ARANMA TARİHİNE GÖRE DEĞİL CMK YÖNETMELİĞİNE GÖRE İLK DURUŞMAYA KATILMAYLA ÜCRET ALMAYA HAK KAZANACAĞINIZDAN İLK DURUŞMA TARİHİNİZİN YILINI BAZ ALARAK İLGİLİ EXCEL'E KAYDETMENİZ GEREKMEKTEDİR.

5.  BASİT YARGILAMA USÜLÜNE TABİ DOSYALARDA DURUŞMA YAPILMADIĞINDAN ÜCRET BAŞVURUSUNDA BULUNABİLMEK İÇİN MAHKEME TARAFINDAN SİZE TEBLİĞ EDİLECEK OLAN GEREKÇELİ KARARLA ÜCRET TALEBİNDE BULUNMANIZ GEREKMEKTEDİR.

 

TALİMAT EVRAKLARI İÇİN;

 

1 .TALİMAT DOSYALARI İÇİN; SORUŞTURMA VE KOVUŞTURMA KATILDIĞINIZ DOSYALARIN ESAS DOSYASININ OLDUĞU İL İLÇE VE SORUŞTURMA VEYA ESAS NUMARASI ÖĞRENİLMESİNDEN SONRA ÖDEME İÇİN BAŞVURMANIZ GEREKMEKTEDİR. ESAS DOSYANIN NUMARALARI EXCELE KAYDEDİLMELİDİR.

2 .TARAFINIZCA CMK BÜROSUNA TESLİM EDİLEN, TALİMAT EVRAKLARININ ÖDEMESİ, İLGİLİ SAVCILIKLARDAN YAPILACAĞINDAN EVRAKLARIN CMK BÜROSUNDAN İMZADAN ÇIKTIKTAN SONRA CMK BÜROSUNDAN EVRAKLARIN ALINARAK İLGİLİ SAVCILIĞA E-MAKBUZ KESİP HER İKİ SURETEDE EKLEDİKDEN SONRA  İADELİ TAAHÜTLÜ OLARAK EVRAK SAHİBİ AVUKAT TARAFINDAN ÖDEME SAVCILIK ADINA GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

 

 

EVRAK TESLİMİNDE İSTENİLENLER

 

1 .GÖREVİ İFA ETTİĞİNİZ TARİHDEKİ EXCELE KAYDETTİĞİNİZ EVRAKLARI FLASH BELLEK İLE BİRİME GETİRİNİZ.

2. EXCELLE KAYIT EDİLEN EVRAKLARIN; EXCEL SIRASIYLA AYNI OLMASI GEREKMEKTEDİR.

3 . YUKARIDA İZAH EDİLEN ŞEKİLDE HAZIRLANAN EVRAKLAR

4 . CMK' DAN TALEP ETTİĞİNİZ ÜCRETİN MAKBUZU CMK BÜROSUNDAN SİZE VERİLEN ÜST YAZIDAN SONRA E-MAKBUZ ÜZERİNDEN KESİLDİKTEN SONRA CMK BÜROSUNA ELDEN TESLİM EDİLMELİDİR.  

5 . CMK BÜROSUNA TESLİM EDİLEN EVRAKLARIN EVRAK SAHİBİ AVUKAT TARAFINDAN ARŞİVLENMESİ AKSİ HALDE SONRADAN MÜKERRER VERİLEN EVRAKLAR ÜZERİNDEN İLGİLİ SAVCILIK TARAFINDAN İŞLEM YAPILACAKTIR. 

6 . SİGORTALI OLARAK ÇALIŞAN AVUKATLAR İÇİN, TESLİM EDİLEN EVRAKLARIN TARİHLERİ ESAS ALINARAK TEK NÜSHA HALİNDE SİGORTA HİZMET LİSTESİ MAKBUZLA BERABER CMK BÜROSUNA TESLİM EDİLECEKTİR.

7 .CMK ÜCRETLERİ SİGORTALI ÇALIŞAN AVUKATLAR İÇİN SİGORTALI  OLARAK YANINDA ÇALIŞTIĞI  VERGİ MÜKELLEFİ AVUKATIN ŞAHSİ HESABINA YATIRILACAĞINDAN 22/A  MADDESİNE GÖRE İSTENİLEN BORÇ YAZISI İŞVEREN AVUKAT ADINA İSTENİLECEĞİNDEN YANINDA ÇALIŞTIĞINIZ AVUKATIN BORCU 5.000.00 TL' Yİ GEÇMESİ DURUMDA ALACAĞINIZ PARA ÜZERİNDEN KESİLECEKTİR.

8 .CMK' DAN TALEP EDİLECEK ÜCRETİN (NET+KDV+STOPAJ) 5.000.00 TL' Yİ GEÇMESİ DURUMUNDA CMK BÜROSUNDAN GÖNDERİLECEK MESAJ İLE  BELİRTİLEN  TARİH ARALIĞINDA 22/A ' YA GÖRE VERGİ MÜKELLEFİ AVUKATIN  BORCU VARDIR/YOKTUR BELGESİ GETİRİLECEKTİR. SİGORTALI AVUKAT İSE YANINDA ÇALIŞTIĞI VERGİ MÜKELLEFİ OLAN AVUKATIN BORCU VARDIR/YOKTUR BELGESİNİ GETİRMESİ GEREKMEDİR.

ETKİNLİK TAKVİMİ

Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<Mayıs 2024><<
Mayıs 2024
 PSÇPCCP
18293012345
196789101112
2013141516171819
2120212223242526
22272829303112
233456789

23.05.2024
AV. ALİ KÖSE
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.