VASİ, KAYYIM, TASFİYE MEMURLUĞU GÖREVLERİNİ YAPABİLECEK AVUKATLARA DAİR LİSTE OLUŞTURULMASI HAKKINDA

DUYURU

08.04.2022

 

Kayseri Merkezdeki Mahkemelerimiz, tasfiye memuru, temsilci, vasi ve kayyım olarak görev yapabilecek avukatlar listesini Baro Başkanlığımızdan ara ara istemektedirler.

Söz konusu görevleri yapabilecek ya da yapmak isteyen avukatlara yönelik bir liste Baromuzda bulunmamaktadır. Geçmiş yıllarda ödeme konusunda yaşanılan sıkıntılardan dolayı da şu ana kadar Baro Başkanlığımız tarafından bu tür görevlendirme taleplerine olumlu cevap verilmemiştir.

Konu hakkında Baro Başkanlığımıza iletilen talepler de dikkate alınarak yetkili kişi ve kurumlar ile görüşülmüş ve söz konusu görevlendirmelerde avukatlara ödenecek ücretlerle ilgili sorun yaşanmayacağı bilgisi edinilmiştir.

Bu kapsamda; Baro Başkanlığımız görevlendirme ile ilgili olarak herhangi bir sorumluluk veya taahhüt altına girmeksizin, Mahkemelerden avukat ismi sorulduğunda bildirilmek üzere  liste oluşturulacak olup söz konusu listeye kayıt olmak isteyen meslektaşlarımızın süresiz bir şekilde Baro Kalemine bizzat müracaat etmeleri önemle duyurulur. Saygılarımızla.

Kayseri Barosu Başkanlığı