AVUKATLIK MESLEĞİNİN GÜNCEL SORUNLARI PANELİ YAPILDI

BAROMUZ TARAFINDAN 'AVUKATLIK MESLEĞİNİN GÜNCEL SORUNLARI' PANELİ DÜZENLENDİ. HİLTON KAYSERİ OTELİ'NDE GERÇEKLEŞEN PANELİ MELİKŞAH ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. MURAT ŞEN YÖNETTİ. ÇEŞİTLİ ÜNİVERSİTELERDEN PANELİSTLERİN YANI SIRA 2 GÜN SÜREN ETKİNLİĞİN BİRİNCİ GÜNÜNE  KIRŞEHİR BARO BAŞKANI AV. MEHTAP KARABURÇAK TUZCU, AFYONKARAHİSAR BARO BAŞKANI AV. TURGAY ŞAHİN, TOKAT BARO BAŞKANI AV. FARUK BOSTANCI,KAHRAMANMARAŞ BARO BAŞKANI AV. METİN DOĞAN,KIRIKKKALE BARO BAŞKANI AV. AYHAN YILMAZ VE ÇOK SAYIDA AVUKAT KATILDI. PANELİN AÇILIŞ KONUŞMASINDA BARO BAŞKANIMIZ AV. BAŞKANI FEVZİ KONAÇ ŞUNLARI SÖYLEDİ:

"BUGÜN BİR ARADA MESLEĞİMİZİN SORUNLARINI KONUŞMAK, DERTLEŞMEK SORUNLARIMIZI DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUZ. AVUKATLIK MESLEK SORUNLARIYLA İLGİLİ KONUŞULACAK ÇOK ŞEY VAR. TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR SÜREÇTEN SIKINTILI DÖNEMDEN GEÇİYOR. BAROLARIN İŞİ SİYASET YAPMAK DEĞİLDİR, TARAF VE YANDAŞ OLMAK DEĞİLDİR. AMA TÜRKİYE’NİN GİDİŞİYLE İLGİLİ SORUNLARI GÖRMEK, HUKUKLA İLGİLİ SORUNLARI KONUŞMALIYIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM. TÜRKİYE, BİRKAÇ GÜNDÜR YAŞADIĞI HADİSELERLE, ÖNEMLİ SÜREÇTEN GEÇTİĞİ YOLUNDA İPUÇLARI VERİYOR. ÜNİVERSİTELER KARIŞIKLIKLAR, SIKINTILAR YAŞIYOR. TÜRKİYE’NİN HUZURU VE SIKINTIYI YAKALADIĞI ŞU GÜNLERDE BİR BAŞKA İMTİHANLA DA KARŞI KARŞIYA. BU ÜLKEDE 30 YILDIR SÜREN SIKINTILARIN BİR HUZUR VE BARIŞ ORTAMINA VARMASI İÇİN TÜRKİYE’Yİ SAĞDUYUYA DAVET EDİYORUZ. 30 YILDA BİNLERCE ŞEHİT VERDİK. BU ÜLKE BEDEL ÖDEDİ VE ÖDEMEYE DEVAM EDİYOR. KAYSERİ BAROSU OLARAK, BAROLAR BİRLİĞİ SEÇİMLERİ ÖNCESİ, TÜRKİYE’DE HUZURUN VE BARIŞIN YANINDAYIZ. BU KONUDA ATILAN HER ADIMI DESTEKLİYORUZ. SİYASET PEŞİNDE KONUŞMADAN GÖRÜŞLERİMİZİ DİLE GETİRİYORUZ. SADECE KONUŞAN, ŞİKAYET EDEN YERİNE, İKTİDARIN DA MUHALEFETİN DE BÜROKRATIN DA ELİNİ TUTARAK, AVUKATLIK MESLEĞİNİN HAKKINI ARAYACAĞIZ. YENİ YASAL DÜZENLEMELER YAPILMASINA GAYRET EDECEĞİZ."

PANELİN 1.GÜNÜNÜN SONUNDA KONUŞMACILARA PLAKET TAKDİM EDİLDİ.

PANELİN 2. GÜNÜNE ADIYAMAN BARO BAŞKANI AV.ABDULLAH TEL, KONYA BARO BAŞKANI AV.FEVZİ KAYACAN,ELAZIĞ BARO BAŞKANI AV.ADNAN DEMİR, AFYONKARAHİSAR BARO BAŞKANI AV. TURGAY ŞAHİN, TOKAT BARO BAŞKANI AV. FARUK BOSTANCI, KAHRAMANMARAŞ BARO BAŞKANI AV. METİN DOĞAN,KIRIKKKALE BARO BAŞKANI AV. AYHAN YILMAZ, SİVAS BAROSU BAŞKANI AV.MUHARREM ELİŞ, AKSARAY BARO BAŞKANI AV.LEVENT BORZKURT, NEVŞEHİR BARO BAŞKANI AV. FAHRİ KORUCU,YOZGAT BARO BAŞKANI AV.HACI İBİŞ KATILDI.